Pnömatik Aktüatör

Açıklama
Genel olarak hava aktüatörlerinin endüstride çok sağlam, güvenilir ve dayanıklı olduğu bilinmektedir. SMZ çeyrek tur pnömatik aktüatörler üretim sırasında yağlanır ve en az bir milyon çalışmaya kadar test edilir. Aktüatörlerin çift etkili ve yay geri dönüşlü modelleri mevcuttur. Kolay vana montajı ve değişimi için uluslararası ISO5211 standartlarını karşılar. Siviç kutusu ve pozisyonerler, VDI / VDE-3845 standardına uygun bağlantısı ile aktüatöre kolayca monte edilebilir. Strok sonu ayarı hem açık hem de kapalı konumda +/-%5 dir. Görsel konum göstergesi sayesinde açık ve kapalı konumu izlenebilir.

Özellikler
Kremayer ve pinyon dişli , çeyrek (90 °) dönüşlü.
Çift etkili ve yay dönüşlü (Tek Etkili) modeller.
En az 1 milyon operasyona kadar test edilmiştir
ISO5211 uyarınca doğrudan valf montajı
Görsel valf konum göstergesi
50 mikron sert anodize ile yüzeyi sertleştirilmiş alüminyum gövde
Korozyon direnci testi : -500 saat minimum tuz püskürtme
Yay geri dönüşlü modeller için baskılı yay kartuşları kullanılır
Dişi yıldız mil çıkış bağlantısına sahiptir
Doğrudan montaj solenoid valfleri için Namur montaj pedi
Aktüatör üzerine takılacak aksesuarlar için VDI / VDE 3845 standardına sahiptir
Kullanım Alanları
SMZ pnömatik aktüatörler genellikle çeyrek turlu valfleri, kelebek vanaları ve plug vanaları çalıştırmak için kullanılır.

Ayrıca damperler ve imalat makinalarında 90 derecelik bir dönüşün gerekli olduğu her yere de uygulanabilir. Standart ISO5211 / DIN3337 montaj boyutları ve yıldız dişi çıkış bağlantısı ile hızlı ve kolay kuruluma sahiptir. Aktüatörün çalışma sıcaklığı aralığı – 20 ila 80 ℃.

Çalışma Prensibi
Çift etkili aktüatörlerin açılması ve kapanması için hava basıncı gerekir. Yay geri dönüşlü aktüatörler, basınçlı hava ile açılır çalışma emniyeti için hava kesildiğinde yayların kuvveti ile kapanır.

Çift etkili aktüatörler 4-5 yollu yön kontrol valfleri ile yay geri dönüşlü modeller 3 yollu yön kontrol valfleri ile kumanda edilir. Besleme havası filtrelenmeli, kuru veya yağlanmalıdır. Çıkış mili, aktüatörün tepesinden bakıldığında açmak için saat yönünün tersine döner.

Uyumlu Ekipmanlar
Doğrudan monteli (Namur) solenoid valfler
Limit Siviç Kutusu
Elektro-Pnömatik pozisyoner 4-20m giriş
Pnömatik Pozisyoner 3-15 PSI giriş